


| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Packaging | Tube |
| On-State Current | 4 A |
| Hold Current | 15 mA |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79171
Ext.Price$0.79171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79171 | $0.79171 |
| 10 | $0.62602 | $6.26020 |
| 25 | $0.58307 | $14.57675 |
| 50 | $0.54307 | $27.15350 |
| 100 | $0.46502 | $46.50200 |
| 300 | $0.43969 | $131.90700 |
| 500 | $0.41574 | $207.87000 |
| 1000 | $0.38878 | $388.78000 |
